Paakių odos priežiūros atmintinė - kodėl verta naudoti paakių kremą?

Paakių odos priežiūra

Paakių oda yra itin švelni ir plona, todėl nenuostabu, kad ji greičiausiai pasiduoda senėjimo ir nuovargio požymiams. Daugumos mūsų odos priežiūros rutinose paakių odos poreikiai lieka antrame plane arba visai užmirštami. Dažnai susiduriame su nuomone, kad užtenka naudoti įprastą kremą visai veido odai, neišskiriant paakių zonos. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Šioje paakių problemų ir prižiūros apžvalgoje pasistengsime atsakyti į klausimą, kuo naudingi paakių kremai ir kaip jie padeda išlaikyti jaunatvišką ir gyvybingą odą.

Paakių odos ypatumai

Kaip jau užsiminėme, oda aplink akis labai skiriasi nuo likusios veido odos. Ji gerokai plonesnė ir švelnesnė, joje nėra tvirtų kolageno ir elastino skaidulų, būdingų kitoms zonoms. Be to, joje mažiau riebalų liaukų, todėl ji linkusi greičiau sausėti. Taip pat paakių oda pasižymi lėtesne medžiagų apykaita. Iš dalies dėl šių požymių paakių oda panaši į taip pat labai jautrią lūpų odą, kuriai, kaip žinia, savo rutinoje dažniausiai skiriame daugiau dėmesio.

Išvardyti požymiai lemia, kad paakių sritis yra daug jautresnė aplinkos poveikiui ir senėjimui. Su amžiumi lėtėja kolageno sintezė, kaupiasi kenksmingų saulės spindulių poveikis ir visa tai pirmiausia pasimato jautriausiose ir ploniausiose odos vietose.

Dažniausios paakių odos problemos ir jų priežastys

Paakių odos būklės suprastėjimas dažniausiai pasireiškia viena iš šių išorėje aiškiai pastebimų problemų.

Juodi ratilai atsiranda dėl susilpnėjusio kraujagyslių tonuso – jos išsiplečia ir kraujas teka lėčiau, o per ploną odą pasimato tamsūs kapiliarai. Ratilai gali atsirasti dėl genetikos, ligų, nepakankamo išsimiegojimo, streso ir mitybos įpročių (pvz. vitamino K trūkumo). Dėl laikinų veiksnių atsirandantys ratilai išnyksta, o jei problema kamuoja nuolatos, reikėtų kreiptis konsultacijai į gydytoją.

Po akimis esantis paburkimas (maišeliai) gali būti paveldima problema. Taip pat gali atsirasti dėl skysčių susilaikymo, atsirandančio dėl su maistu suvartojamo natrio ar hormonų svyravimų. Alergija, kurią sukelia ore esantys dirgikliai arba jautrumas odos priežiūros priemonėms, taip pat gali sukelti laikiną paburkimą. Prie visko prisideda ir natūralus senėjimo procesas, bei jau anksčiau minėti faktoriai: mityba ir poilsio trūkumas.

Smulkios linijos ir raukšlelės atsiranda dėl laipsniško kolageno ir elastino gamybos mažėjimo. Natūralus senėjimo procesas smarkiai prisideda prie šių pastebimų raukšlių susidarymo, tačiau jos gali išryškėti ir dėl kitų faktorių. Dažnos pasikartojančios veido išraiškos, pavyzdžiui, prisimerkimas ar šypsena, padidina smulkių raukšlelių susidarymo tikimybę. Dėl nuolatinio saulės ir neigiamo aplinkos poveikio taip pat greičiau suyra kolageno ir elastino skaidulos, todėl atsiranda raukšlės, kurioms lengviausia išryškėti švelnioje paakių odoje.

Paakių odos problemas lemia daug veiksnių. Kai kurie jų yra laikini, o kai kurių poveikį ištaisyti gali padėti tik, pavyzdžiui, gyvenimo būdo pakeitimas ar atitinkamas gydymas. Nemažai daliai šių problemų spręsti ar bent jau palengvinti ir kuriami paakių kremai, kurių formulės yra nutaikytos į specifines šios zonos priežastis.

Kokiame amžiuje reikėtų pradėti naudoti paakių kremą

Nors nėra vieno universalaus atsakymo, į savo odos priežiūros rutiną kremą galima įtraukti jau įpusėjus 20-mečiui, kuomet pradeda lėtėti kolageno sintezė. Prevencija yra svarbu, o ankstyva tinkamos priežiūros pradžia gali padėti išlaikyti jaunatvišką odos vientisumą ir užkirsti kelią ankstyviems senėjimo požymiams.

Ar tikrai užtenka paprasto kremo ir paakių kremas nėra būtinas?

Pagrindiniai ingredientai, sutinkami paakių kremų sudėtyje

Retinolis paakių kremuose

Retinolio alternatyva

Per kiek laiko matomas rezultatas?

Prevencija ir apsauga

Populiariausi paakių kremai

  • ,

    13,29  Į krepšelį
  • 17,59  Į krepšelį
  • 13,49  Į krepšelį
  • 19,99  Į krepšelį

Gauk nuolaidas tiesiai į el. paštą!

Skirk sekundę prenumeratai ir sužinok apie akcijas anksčiau!

Nemokamas pristatymas Nemokamas pristatymas
Užsakymams vos nuo 30 EUR
Greitas siuntimas Greitas siuntimas
Išsiųsime per vieną darbo dieną
Atsiskaitymas Patogus atsiskaitymas
Banku, kortele, Apple ir Google Pay