Propolis ir jo nauda kosmetikoje

Kas yra propolis?

Propolis (bičių pikis) – itin populiarus natūralus ingredientas. Šis iš bičių gaunamas dervos mišinys, kaip ir kiti bičių produktai, turi daugybę naudingų savybių odai (daugiau nei 300 biologiškai aktyvių ingredientų), todėl yra labai vertinamas įvairių kosmetikos priemonių komponentas. Propolis buvo naudojamas jau seniausių civilizacijų ir pelnytai laikytas šventu sveikatos eliksyru. Lygiai taip pat propolis yra labai mėgstamas šiuolaikinės kosmetikos gamintojų, kadangi turi įvairių gydomųjų ir odos sveikatą gerinančių savybių.

Propolį bitės gamina iš augalinių dervų, surenkamų nuo medžių pumpurų, sakų ir ūglių. Bitės naudoja propolį lyg klijus, kurie padeda sandarinti ir sutvirtinti avilio struktūrą, apsaugant jį nuo išorinių pavojų ir patogenų. Sudėtingo proceso metu bitės sujungia surinktas dervas su bičių vašku, fermentais ir žiedadulkėmis, taip pagamindamos biologiškai aktyvią medžiagą, pasižyminčią nepaprastomis savybėmis, kurių nepavyktų atkartoti laboratorijose susintetintiems cheminiams junginiams.

Propolio kompozicija skiriasi priklausomai nuo regiono ir augalų, kurie naudojami jo gamybai. Vis dėlto dažniausios pagrindinės sudedamosios dalys yra polifenoliai, flavonoidai, fenolinės rūgštys, terpenai ir įvairūs kiti organiniai junginiai. Bičių pikyje rasite vitaminus B1, B2, B6, C ir E, taip pat magnį, kalcį, kalį, natrį, varį, cinką, manganą, geležį ir kitus mineralus. Dėl šių biologiškai aktyvių sudedamųjų dalių, vitaminų ir mineralų, propolis pasižymi išskirtinėmis antioksidacinėmis, antimikrobinėmis, priešuždegiminėmis ir žaizdas gydančiomis savybėmis.

Propolio nauda kosmetikoje

Antioksidacinė apsauga

Propolyje gausu antioksidantų, kurie padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus ir apsaugoti odą nuo oksidacinio streso. Ilgalaikis aplinkos teršalų ir UV spinduliuotės poveikis gali pagreitinti odos senėjimą ir prisidėti prie raukšlių ir smulkių linijų susidarymo. Įtraukdami propolio į odos priežiūros produktus, kosmetikos gamintojai gali pasiūlyti vartotojams stiprią antioksidacinę apsaugą, skatinančią jaunatvišką ir švytinčią veido odą.

Priešuždegiminės savybės

Uždegimas yra dažnas įvairių odos ligų pagrindinis veiksnys, galintis sukelti aknę, egzemą ir rožinę odą. Propolis pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, todėl padeda nuraminti sudirgusią odą ir sumažinti paraudimą bei patinimą. Malšindama uždegimą, propolio pagrindu pagaminta kosmetika gali prisidėti prie bendros odos sveikatos ir komforto, palengvinti jautrios ar reaktyvios odos būklę.

Antimikrobinės savybės

Propolis pasižymi plataus spektro antimikrobinėmis savybėmis, nes turi daug flavonoidų ir fenolinių junginių. Šios natūralios antimikrobinės medžiagos padeda stabdyti bakterijų, grybelių ir virusų dauginimąsi, todėl propolis yra puikus pagalbininkas į aknę linkusiai ir spuoguotai odai. Propolio pagrindu pagamintos odos priežiūros priemonės, nukreiptos prieš mikrobų sukėlėjus, gali padėti odai atrodyti švaresnei ir sveikesnei, kartu sumažindamos infekcijų ir iššutimų riziką.

Žaizdų gydymas ir audinių atstatymas

Tradicinio propolio naudojimo žaizdoms gydyti ištakos siekia šimtmečius, o šiuolaikiniai moksliniai tyrimai tik dar kartą patvirtina jo veiksmingumą skatinant audinių atsistatymą. Propolis pagreitina žaizdų gijimo procesą skatindamas ląstelių gyvybingumą, kolageno sintezę ir angiogenezę (naujų kraujagyslių formavimąsi). Dėl šių unikalių savybių kosmetikos priemonės su propoliu gali padėti atkurti pažeistą odą, nesvarbu, ar tai būtų įpjovimai, įbrėžimai, ar uždegimai.

Odos drėkinimas ir drėgmės išlaikymas

Tinkamas drėkinimas yra labai svarbus odos sveikatai ir gyvybingumui palaikyti. Propolis sudaro apsauginį barjerą, kuris neleidžia prarasti drėgmės ir palaiko optimalų jos lygį. Ši barjero funkcija ypač naudinga turintiems sausą ar dehidratuotą odą, nes padeda sulaikyti drėgmę ir atkurti odos elastingumą ir elastingumą.

Švelnus odos šveitimas ir atnaujinimas

Kai kuriuose propolio ekstraktuose yra švelnių eksfoliuojančių fermentų, kurie nušveičia negyvas odos ląsteles, atskleisdami po jomis esančią lygesnę ir sveikai švytinčią veido odą. Taikydama natūralų šveitimą, propolio pagrindu pagaminta kosmetika gali pagerinti odos tekstūrą, tonusą ir skaidrumą, todėl oda atrodo gaivi ir atjaunėjusi.

Apsauga nuo ultravioletinių spindulių ir fotosenėjimo prevencija

Naujausi tyrimai rodo, kad propolis gali užtikrinti tam tikrą apsaugą nuo UV spindulių sukeltos odos pažeidimų ir priešlaikinio senėjimo. Propolio antioksidacinės ir priešuždegiminės savybės nepakeičia apsaugos nuo saulės, tačiau jos gali papildyti apsaugos nuo saulės priemones ir padėti sumažinti žalingą UV spinduliuotės poveikį odai.

Kokiuose kosmetikos gaminiuose galime rasti propolio?

Ar propolis yra saugus visiems odos tipams?

Nėra žinoma, kad propolis, naudojamas kosmetikos gaminiuose, sukeltų žalingą šalutinį poveikį ar pakenktų odai. Jis laikomas saugiu ir veiksmingu. Tačiau kiekvienas žmogus į tam tikras sudedamąsias dalis reaguoja skirtingai, todėl kai kurie asmenys gali būti jautrūs arba alergiški bičių produktams. Be to, propolio ekstraktų stiprumas skiriasi, todėl preparatų saugumas ir veiksmingumas turėtų būti atidžiai įvertintas.

Jei nesate tikri, ar jūsų oda toleruoja propolį, rekomenduojame išbandyti jį ant nedidelio odos ploto.

Propolis – tikras gamtos lobis!

Propolis – tai magiškas gamtos lobis, turintis daugybę privalumų odos sveikatai ir gyvybingumui, todėl aktyviai naudojamas kosmetikos srityje. Dėl antioksidacinių, priešuždegiminių savybių, antimikrobinio ir žaizdų gydomojo poveikio, propolis užsitarnavo garbingą itin veiksmingo ir saugaus odos priežiūros ingrediento statusą. Jei norite išbandyti kokybišką kosmetiką su natūraliu ir daugybę unikalių savybių turinčiu ingredientu, tuomet produktai su propoliu bus puikus pasirinkimas!

Populiariausi produktai su propoliu

  • 19,49  Į krepšelį
  • 24,99  Į krepšelį
  • 19,19  Į krepšelį
  • ,

    21,99  Į krepšelį

Gauk nuolaidas tiesiai į el. paštą!

Skirk sekundę prenumeratai ir sužinok apie akcijas anksčiau!

Nemokamas pristatymas Nemokamas pristatymas
Užsakymams vos nuo 30 EUR
Greitas siuntimas Greitas siuntimas
Išsiųsime per vieną darbo dieną
Atsiskaitymas Patogus atsiskaitymas
Banku, kortele, Apple ir Google Pay